Dětský karneval 2018 – Karneval v Sedmpánech přilákal spoustu dětí

Karneval v Sedmpánech přilákal spoustu dětí

S koncem zimy nadešel čas, který každoročně věnujeme dětem z blízkého okolí. První březnovou sobotu mezi nás na karneval už tradičně zavítal oblíbený kašpárek, jenž provázel celým programem. Zábavu rozproudil svižnou hudbou, která přilákala děti na parket. A tehdy jsme spatřili v plné kráse povedené dětské masky, nebyla mezi nimi nouze o pohádkové bytosti ani filmové hrdiny. Bez rozdílu si všechny masky zatančily, některé k tomu přiměly i dospěláky, kteří je doprovázeli. Pak nás čekalo překvapení. Přišel toho dne určitě největší maskovaný návštěvník – maxiklokan. Mohli jsme na něm oči nechat. Hbitě se zapojil mezi ostatní, účastnil se tance i soutěží, a tím si získal srdce nejednoho z přítomných. Správně rozjeté odpoledne pokračovalo očekávanými soutěžemi. Při nich byly děti opravdu akční. Nikdo z nich nechtěl zůstat pozadu. Od soutěžení je neodradilo ani čekání, než přijdou na řadu. V jejich tvářích byla vidět spokojenost, hlavně když si odnášely po vzájemném poměření sil drobné dárečky. Kašpárek děti nenechal vydechnout, střídal jednu aktivitu za druhou a odpoledne rychle utíkalo. Nezapomněli jsme ani na sladkou odměnu, která patřila všem malým i větším účastníkům za jejich výdrž a nespoutanou energii. V podvečer, kdy se příjemné maškarní odpoledne chýlilo ke konci, děti netrpělivě čekaly, až budou pozvány k mikrofonu. Na řadu přišla velmi oblíbená recitace nebo zpěv. V okamžiku se vytvořil špalír masek čekajících na svou chvíli. Děti se na vrchol karnevalu pilně připravovaly, zazněla spousta pěkných říkanek, veršíků i písniček. Potleskem jsme ocenili jejich odvahu a snažení. V samém závěru jsme malé tanečníky odměnili nafouknutými balónky, se kterými si děti zařádily na tanečním parketu. Nebýt kašpárka, který se s přítomnými rozloučil a ukončil dětské veselení, celá akce by snad ani neskončila. Můžeme jen poděkovat sedmpánským hasičům, kteří se postarali o zázemí, dárečky i sladkosti. Snad se i v příštím roce všichni sejdeme při dětském karnevalu a bude stejně fajnový jako ten letošní.

Ostatní fotky z karnevalu jsou k nalezení v galerii.

Foto: Vladimír Setnička

Markéta Setničková

Mohlo by se vám líbit...