Nohejbalový turnaj

Nohejbalový turnaj

Jak je v naší vesnici už dobrým zvykem, tak se i letos uskutečnil místní nohejbalový turnaj. Jako datum konání byla opět vybrána poslední červnová sobota. Mnohokrát se už poštěstilo, že tento den patřil mezi nejteplejší v roce. Nejinak tomu bylo i letos.

Od rána prosluněné soboty se na hřišti začalo objevovat nezvykle mnoho lidí. Jako první se začaly stavět stany, zapojovat ledničky, pouštět chlazení a v neposlední řadě se napichovalo prasátko na gril. Po velkých přípravách konečně mohl samotný turnaj začít.

Zúčastnilo se ho 7 tříčlenných týmů, které se poskládaly v naší vesnici. Hrálo se systémem každý s každým. Výkony byly až nadlidské. Především v odpoledních hodinách, když teplota vzduchu přesahovala místy i hodnotu 30°C, byl obrovský úspěch na kurtu jen vydržet. Bez újmy na zdraví se turnaj dohrál a k večerním hodinám se mohly vyhlásit výsledky.

Na prvním místě se už počtvrté v historii turnaje umístilo družstvo s názvem MY ve složení Holakovský R., Quaiser P., Sluka R. Na druhé pozici skončili obhájci prvenství z loňského roku ve složení Kužel D., Kužel F., Kužel S. a překvapivým názvem KUŽELKY. Třetí místo obsadili LIŠÁCI ve složení Douba, Hájek T., Hájek Z. Po vyhlášení výsledků, jak bývá také tradičním každoročním zvykem, se na hřišti všechno dojedlo a dopilo. Až poté se účastníci a přihlížející turnaje mohli odebrat do místní hospůdky, kde zábava pokračovala.

 David Kužel

Mohlo by se vám líbit...