Oslava MDŽ

 A zas tu máme MDŽ!

V dnešní době se oslavuje kdeco. Svůj den mají hasiči a lékaři, ale i Slunce a dokonce i nákupy. Jedná se o poměrně nový a stále populárnější fenomén. Je těžké se v těchto jubileích a všemožných mezinárodních dnech orientovat. Existují však svátky, které si pamatuje skoro každý. Mezinárodní den žen je jistě jedním z nich. Tak jako si tento krásný den připomínají i jinde ve světě, tak ani mi u nás v Sedmpánech nezůstáváme pozadu.
V naší vesničce je už zavedenou tradicí, že se tato oslava nás žen slaví v místním kulturním domě. Ženy – zpěvačky, pravidelně nacvičují tematická vystoupení pro potěchu a pobavení nejenom ženského obecenstva. Tento rok, ale zvolily poněkud jinou taktiku.
Po uvedení a přivítání hostů se hlavní role ujal pan Vlasák z Kalné. Spolu se svojí harmonikou oblažoval sluch publika. Hraní prokládal vtipnými historkami ze života.
Pro všechny přítomné bylo připraveno chutné občerstvení. Kromě pestré výzdoby zde byly připraveny i drobné dárečky v podobě sedmikrásek. Květináček s květinkou si mohla každá žena odnést, a přinést si tak trochu jarní atmosféry do svého domova.
Celý podvečer se nesl v příjemném duchu, mnozí návštěvníci zde setrvali až do pozdních hodin. Každý se podle mého názoru hezky pobavil a má na co vzpomínat.
Lucie Vošická

Mohlo by se vám líbit...