Rybářské závody v Sedmpánech

 Každoročně se v Sedmpánech na požární nádrži pořádají dětské rybářské závody. Pod záštitou města Trhový Štěpánov a za účasti místních občanů se uskutečnily i tento rok. Mimo hlavní kategorie závodu pro děti se již tradičně vypsala i kategorie pro dospělé, ve které bylo celkem patnáct závodníků. Což bylo více než dětí, kterých se u rybníka sešlo dvanáct.

Závod započal v osm hodin ráno, kdy po oficiálním zahájení mohli závodníci nahodit pruty, a boj byl odstartován. Již od první chvíle bylo jasné, že o úlovky nebude nouze. Ryby braly celý den. Celkem bylo uloveno okolo sta kusů ryb. O záběry nebyla nouze, chytání všechny bavilo. Průměrně se délka ulovených ryb pohybovala okolo pětadvaceti centimetrů. Ulovené kusy se pouštěly zpět do vody.

Závod se nesl v poklidném duchu a chvilku po poledni byl ukončen. Kdo měl zájem, mohl chytat dále, již mimo soutěž.

V dětské kategorii se na prvním místě umístil Martin Červenka. Jako hlavní cenu obdržel rybářský prut, fidget spinner, diplom a další drobnosti. V kategorii dospělých zvítězil Vladislav Vošický, který kromě památečního diplomu vyhrál malý soudek piva.

Jelikož úlovky nebyly tento rok, co se týče jejich míry dostačující, místo kapřích řízků se na večerním posezení, které k závodům patří, opékaly vuřty, na kterých jsme si velmi pochutnali. Příští rok nám doufejme, bude svatý Petr přát více.

Lucie Vošická

Mohlo by se vám líbit...